Spotkanie z mistrzemWszystko zaczęło się w 1992 roku kiedy jeden z kolegów zabrał mnie na rozgrywany wówczas Rajd Krakowski. Niesamowita ilość wrażeń jaką przeżyłem podczas oglądania odcinków specjalnych oraz bliski kontakt z zawodnikami ze ścisłej czołówki (na zdjęciu ze zmarłym tragicznie Marianem Bublewiczem) sprawiła, że szybko połknąłem bakcyla i postanowiłem, że też chcę startować w rajdach samochodowych. W roku 1993 wstąpiłem w szeregi  AMK Tarnów - zacząłem startować w imprezach KJS i  szybko uzyskałem licencję rajdową IIR.

 

Czarno-biały - elmotPierwszy start w RSMP jako pilot - tego się nie zapomina! Pojawił się u mnie niespodziewanie Zbyszek Kotarba - znany zawodnik z Tarnowa - i zaproponował wspólny start w rozgrywanym wówczas w okolicy Świdnicy rajdzie Elmot. Zdjęcie pochodzi właśnie z tego rajdu - pierwszy odcinek specjalny i od razu zaliczyliśmy niegroźny przydrożny rów. Wszystko się dobrze skończyło, bo kibice szybko nas wyciągnęli na drogę i pojechaliśmy dalej.

 

Start - elmotAtmosfera panująca na rajdzie bardzo mi się spodobała - tłumy kibiców na całej trasie zagrzewały nas dodatkowo do walki. Z odcinka na odcinek jechało się nam coraz lepiej. Biało-żółty maluch z Teamu Rafineria Jedlicze był coraz bardziej rozpoznawalny na oesach.

 

Lepsi od Przybylskiego - elmot

Mistrz Polski w rajdach samochodowych Paweł Przybylski startujący z numerem 1 został przez nas wyprzedzony na superoesie z powodu awarii turbiny. Niesamowite emocje!

 

os - elmotTutaj mała ciekawostka -podczas Rajdu Elmot panowie z Toyota Motor Poland żartując sobie na starcie do odcinka obiecali nam, że jak dogonimy Mistrza Polski Pawła Przybylskiego to nam dadzą nową Toyotę - niestety nie wywiązali się z obietnicy.

 

Sukces w Rajdzie Karkonoskim

Pierwszy wspólny sukces przyszedł podczas Rajdu Karkonoskiego rozgrywanego wokół Karpacza i Jeleniej Góry. Środek lata, ponad 30. stopniowy upał i 3 dni zmagań na odcinkach specjalnych poprowadzonych po bardzo wymagających trasach - zdobyliśmy 1. miejsce w klasie A-FSM i tym sposobem objęliśmy prowadzenie w RSMP w swojej klasie.

 

Komasacja - WisłaRajd Wisły - tutaj poprzeczka była postawiona bardzo wysoko. Za wszelką cenę chcieliśmy utrzymać prowadzenie w klasie. Jednak złośliwość rzeczy martwych dała się nam we znaki - po kilku odcinkach specjalnych pękł alternator, ale dzięki bardzo sprawnej pracy naszego serwisu udało się dojechać do mety i utrzymać prowadzenie w RSMP.

 

Zapoznanie z trasą - Rajd Dolnośląski

Zapoznanie z trasą przed Rajdem Dolnośląskim - ostatnią eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która miała rozstrzygnąć o tytułach. Rajd rozgrywany był w malowniczych terenach Kotliny Kłodzkiej.

 

Super os - KłodzkoTłumy kibiców na Superoesie w centrum Kłodzka, piękna październikowa pogoda, a my jedziemy na pełnym gazie po mistrzostwo!

Niestety 13. odcinek specjalny był dla nas pechowy - silnik w maluchu odmówił posłuszeństwa i musieliśmy wycofać się z rajdu. Jednak w 1994 roku udało się nam odnieść sukces i zostaliśmy wicemistrzami Polski w klasie A-FSM.

 

Klasyfikacja roczna RSMP 1994

 

Start - prząśniczkaStart za kierownicą rajdowego malucha (wypożyczonego od Zbyszka Kotarby po całym cyklu Mistrzostw Polski) wspólnie z pilotem Marcinem Hoimem w Rajdzie Prząśniczki 1994 organizowanym przez Automobliklub Łódzki. Niektóre odcinki rozgrywane były w nocy, co wiązało się ze zdobyciem nowego, rajdowego doświadczenia.

Po kilku latach przerwy powrót na rajdowe trasy na fotel pilota  w nowym, szybszym samochodzie Fiat Cinquecento Sporting Zbyszka Kotarby Na zdjęciu podczas serwisu na rajdzie Wisły.

 

Mazurskie szutry

Przed startem do odcinka Rajdu Kormoran - ostra jazda po luźnych nawierzchniach "mazurskich szutrów" w Pucharze Cinquecento Sporting. Kolejne doświadczenia zdobyte w RSMP.

 

Super os - KrakówRajd Polski - Mistrzostwa Europy. Tłumy kibiców zgromadzone na Superoesie na krakowskich Błoniach podziwiały sportowe umiejętności zawodników z Polski i Europy. Start ze Zbyszkiem Kotarbą.

więcej zdjęć »

 

Tarnowska załoga nadal liderem

Gaz do dechy

3 sukcesy

Maluchem po mistrzostwo?

© -2017 tint.pl. All right reserved. Powered by doit.system / XHTML Valid
Doit system
Regreen Studio
reklama zewnętrzna, reklama zewnetrzna, reklama zewnętrzna cennik, reklama zewnętrzna kraków, reklama stojąca zewnętrzna,banery, firma reklamowa, miejsca reklamowe, miejsce na reklame, projektowanie logo, marketing internetowy, identyfikacja wizualna, potykacz, upominki, ogloszenia tarnow, bannery, drukowanie ulotek, rollupy, studio graficzne, miejsce na reklamę, miejsce na twoją reklamę, temi tarnów ogłoszenia, firma marketingowa, flagi, promostars