Niederösterreichische Rallye Trophy

Austrian Rallye Challenge

Österreichischer Rallye Cup

1. Schneerosen Rallye 4-5 Marca 2016

W najbliższy weekend wystartuje rajdowy sezon w Austrii. Do Schneerosen Rallye rozgrywanym 5 marca, zgłosiło się 65 załóg z Austrii, Czech, Węgier i Szwecji oraz jedna z Polski - Krzysztof Schenk i Maciej Handwerker w Hondzie Civic Type-R. Baza rajdu została zlokalizowana w miasteczku Raabs an der Thaya w północnej Austrii. Załogi rywalizować będą na 9 odcinkach specjalnych o łącznej długiści 100km. Schneerosen Rallye stanowi pierwszą eliminację Niederösterreichische Rallye Trophy, Austrian Rallye Challenge oraz Österreichischer Rallye Cup. Po tym rajdzie mamy 2 miejsce w Österreichischer Rallye Cup, 4 miejsce w klasie 4 w Austrian Rallye Challenge.


wyniki po 1 rundzie  film 1  film 2


2. Braustadt Burg Rallye Zwettl 13-14 Maja 2016

Krzysztof Schenk i Maciej Handwerker - pilot rajdowy wygrali klasę 4. w drugiej eliminacji Niederosterreich Rally Trophy - rajdzie 2. Int Braustadt-Burg Rallye Zwettl. W sobotni poranek, na starcie w Zwettl wystartowały 52 załogi, z których do mety dotarło jedynie 38. Jedyna polska załoga - Zespół Rajdowy Tint został sklasyfikowany na 23. miejscu w klasyfikacji generalnej i 1. w klasie czwartej, po pasjonującym pojedynku z austriacką załogą Alois Winklehner z pilotką Bianca Marina Stampfl w Peugeocie 206 RC.


Oto co mieli do powiedzenia po rajdzie: "Przed rajdem spędziliśmy sporo czasu na treningach i wiedzieliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani i możemy walczyć o zwycięstwo. Pierwszy, bardzo zdradliwy odcinek, pojechaliśmy zachowawczo i straciliśmy do naszych konkurentów kilkanaście sekund. Potem warunki się nieco poprawiły i mocno przyspieszyliśmy wygrywając kolejne oesy. Na ostatniej strefie serwisowej zaczęło lać i wszyscy rzucili się do zmiany opon. My jednak przeanalizowaliśmy na zimno sytuację pogodową i bazując na naszym doświadczeniu zdecydowaliśmy się zostać na slickach. Już kilka kilometrów za strefą serwisową było sucho, co potwierdziło słuszność naszej decyzji. Ostatecznie rajd wygraliśmy z przewagą 23,5 sekund."

film onboard

3. Agrotec Rally Hustopeče 17-18 Czerwca 2016

Tego rajdu nie możemy zaliczyć do udanych. Na 3 odcinku specjalnym rozgrywanym w nocy wypadliśmy poza drogę i uszkodziliśmy samochód na przydrożnym drzewie. Niestety nie byliśmy w stanie samodzielnie wrócić na drogę, a uszkodzenia auta nie pozwalały na kontunuację rajdu. W chwili opuszczenia drogi zajmowaliśmy 2 miejsce w swojej klasie. Szkoda, że tak dobry wynik został zaprzepaszczony przez drobny błąd. Na szczęście uszkodzenia samochodu okazały się nie tak duże jak początkowo myślelismy, więc naprawiamy auto i niebawem stajemy na starcie w kolejnych zawodach!

onboard 1  onboard 2

4. Wyścig Górski Prządki 24-25 Września 2016

Od ostatniego startu w GSMP minęło 2 lata. Chcemy zobaczyć jaki jest postęp w torze jazdy oraz jak wypadniemy czasowo w porównaniu do bardzo szybkich zawodników w klasie N-2000.

Trening udany jest 3 miejsce w klasie. Dobra prognoza przed zawodami w Austrii.

relacja onboard foto

5. Herbst Rallye 7-8 października 2016

W ostatniej rundzie Austrian Rallye Challenge zajęliśmy 4 miejsce w klasie 4. Zapowiadał sie dobry wynik, gdyż byliśmy dobrze przygotowani do tego startu, niestety pęknięcie łapy mocowania skrzyni biegów na 1 Os kosztowało nas spadek o 2 miejsca. Teraz przed nami pierwszy start Hondą na nawierzchni szutrowej!

relacja onboard

6. Lausitz Rallye 27-29 Października 2016

99 załóg - osiem z Polski - zgłosiło się na 19. Internationale ADMV Lausitz Rallye
rundę FIA Central Rally Trophy, FIA European Rally Trophy, ADMV Rallye Meisterschaft,
HD Schotter Cup, Sächsische Rallye Meisterschaft i ADMV Trabant Rallye Cup.
Baza rajdu znajdowała się w Boxbergu, a w piątek i sobotę zawodnicy walczyli na 13 oesach, mierzących łącznie 182 km. Nawierzchnia to w 75 procentach szuter, w 25 % asfalt. Po dwóch dniach zmagań Krzysztof Schenk i Przemysław Lipiński wygrali klasę RC3 w European Rally Trophy. Jest to duzy sukces, biorac pod uwagę pierwszy start Honda na takiej nawierzchni.

info prasowe onboard

7. Rajd Barbórka 10 Grudnia 2016

Z numerem 52 wystartuje po raz pierwszy załoga SCHENK/WIŚNIEWSKI w Hondzie Civic.
Krzysztof Schenk: W rajdzie Barbórki Warszawskiej po raz ostatni startowałem w 2014 roku. W ciągu 2 lat skupiłem się tylko na rajdach zagranicznych, chcąc zdobywać nowe doświadczenia, a od połowy tego sezonu startowałem z nowym pilotem Przemkiem Lipińskim także w rajdach szutrowych. Z Michałem znam się już 5 lat, a pomysł wspólnego startu w Warszawie zrodził się podczas naszego spotkania na tegorocznym Rajdzie Rzeszowskim.
Michał Wiśniewski: Od kiedy moja żona zaraziła mnie rajdami w 2010 roku postanowiłem skorzystać z tej miłej atmosfery i odtąd corocznie opłacam składkę w PZM aby być zawsze gotowym do startu.Wprawdzie głównie startuję w Cross Country ale tylko raz nie było mnie na kultowej Barbórce. Ze względu na moje główne zajęcie czyli muzykę nie jestem w stanie zdecydować się na cały sezon więc prostytuuje się rajdowo z wieloma ciekawymi kierowcami. Od Marka Karczewskiego, przez Andrzeja Wodzińskiego po Zbyszka Gabrysia czy Tomka Porębskiego aż po niezapomniane Rzeszowskie w Polonezie z Pawłem Hoffmanem. W tym sezonie udało nam się z Grześkiem Ostaszewskim w Iveco OSA stanąć na podium Breslau 2016. Cieszę się, że mogę startować z Krzyśkiem i mam nadzieję, że bezpiecznie i widowiskowo dojedziemy na Karową.

 

Klasyfikacja roczna Rallyecup der OSK 2016

 

 

 

Patronat medialny

 

Sponsorzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 Partnerzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© -2017 tint.pl. All right reserved. Powered by doit.system / XHTML Valid
Doit system
Regreen Studio