Tour European Rally

The TOUR EUROPEAN RALLY – TER project was born to merge the assets of some outstanding rally events in Europe and create a “Championship” in order to have an enhanced global promotion.
The chosen events must have outstanding characteristics: based in tourist-oriented areas, they must possess unique specific features different from the other championship events and they must display an excellent touristic and/or historical background.
In all the TER rounds, the "TER RALLY VILLAGE" will enable each event to promote and share its location, tourist packages, food, history, etc. The TER Championship and its locations are promoted through a wide TV Coverage around the world with main partners such as FOX Sport and MotorsTV, by social networks and the most important web platforms, by newspapers, magazines, and other important media.

1. Ралі Зимові Bершини 4-5 luty 2017 Ukraina

Jadąc na Ukrainę nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Już na samym początku podróży zostaliśmy mile zaskoczeni, że organizator odebrał nas przy wjeździe do Drohobycza i zorganizował kilka spotkań z tutejszymi władzami samorządowymi, które są o dziwo bardzo przyjaźnie nastawione do rajdów.
Wieczorem trochę pozwiedzaliśmy miasto i okolicę, a następnie udaliśmy się na odpoczynek w...Domu Rekolekcyjnym gdzie tutejszy Ojciec zorganizował nocleg i wyżywienie. Nazajutrz były zaplanowane testy rajdowe . O 10:30 pełna mobilizacja jedziemy w obstawie Policji na miejsce, wszystko punktualnie, zgodnie z harmonogramem. Co do samych testów to były przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie jeśli chodzi o zabezpieczenie i  dobór trasy. Na miejscu organizator zapewnił również ciepły posiłek. Jedyna nasza uwaga, że odcinek testowy powinien być jeżdżony tylko w jedna stronę i mieć możliwość objazdu tak aby kolejne załogi nie musiały czekać na powrót startującego wcześniej auta. Zapoznanie odbywało się sprawnie, jedynym problemem okazała się pogoda ale na to akurat nikt nie miał wpływu. Odcinki bardzo fajne , szybkie, a miejscami techniczne. Sam rajd tez przebiegał sprawnie i bez opóźnień co jest nie lada wyzwaniem szczególnie na rajdach zimowych. Mieliśmy małe problemy techniczne, które zdecydowanie wpłynęły na nasze tempo na odcinkach specjalnych , na szczęście udało się naprawić samochód i już na ostatnim 4 oesie zanotowaliśmy 2 czas w swojej klasie. Rajd ukończyliśmy na 3 miejscu w klasie Super 2WD!


A teraz kilka ciepłych słów dla organizatora. To jak zostaliśmy przyjęci przez Was naprawdę na długo pozostanie w naszych głowach, dawno na żadnym rajdzie nie czuliśmy się tak dobrze. Ukraina jest wspaniała, ludzie są mili i bardzo gościnni. Wiemy jedno, na pewno do Was jeszcze przyjedziemy, chcemy także zaprosić więcej załóg z Polski i chcemy pomóc odbudować  pozytywny wizerunek rajdów w Waszym kraju. Pomożemy Wam w tych trudnych dla Was chwilach, gdzie wojna i opinia publiczna zniszczyła dobry wizerunek Ukrainy!

testy  film 1  film 2

 

2. Transilvania Rally 4-6 maja 2017 Rumunia

Z Rumunii wracamy z 8 cennymi punktami w klasyfikacji TER 2WD za 6 miejsce ale również bogatsi o nowe doświadczenia. Rajdy na tym poziomie to przede wszystkim ogromna przygoda i możliwość rywalizacji z doświadczonymi zawodnikami z różnych zakątków świata ale również zupełnie inne wyzwanie dla całego zespołu.
Logistyka, prawie 25 kilometrowe wymagające odcinki specjalne z licznymi " spadaniami", pętle dochodzące do 160 km bez serwisu to tylko niektóre trudności. Nie ominął nas pech gdyż w końcówce rajdu trzy odcinki musieliśmy jechać praktycznie bez hamulca, w takich sytuacjach trzeba wybrać " mniejsze zło" i zachować zimną krew.

Punktacja TER po 1 rundzie

onboard  film 1  film 2 Os 14 Live Relacja z rajdu

 

3. Ypres Rally 22-24 czerwca 2017 Belgia

Druga eliminacja TER nie okazała się szczęśliwa dla nas. Na 8 odcinku specjalnym pod koniec pierwszego etapu nocnego zakończylismy swój występ w Ypres Rally. Samochód po mocnym podbiciu w cięciu opuścił drogę i uderzylismy w przydrogowy słup energetyczny. Zniszczenia okazały się na tyle duże, że nie pozwoliły na kontunuowanie startu w kolejnym dniu. Kolejną trzecią eliminację TER Rajd Madery, który zaplanowany jest na 3 sierpnia odpuszczamy ze względu na bardzo wysokie koszty wpisowego i brak wcześniej obiecanej pomocy ze strony organizatora. Ale wrzesień będzie nasz! Wkrótce więcej informacji.

onboard 1 onboard 2

4. Wyścig Górski Prządki 16-17 Września 2017

Zawody w Korczynie jak co roku przyciągają rzesze kibiców nawet pomimo niezbyt przyjaznej pogody. Głównym celem udziału w zawodach było dla Tint Rally Team sprawdzenie samochodu i jego ustawienie.
Biorąc pod uwagę, że warunki były bardzo zmienne testy przebiegły prawidłowo. Wyścig górski jest doskonałym treningiem gdyż mamy do dyspozycji szybką i dobrze przygotowaną trasę oraz bardzo precyzyjny pomiar czasu.

Informacja przed Gsmp

Foto z zawodów

 

 

Patronat medialny

 

Sponsorzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 Partnerzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© -2017 tint.pl. All right reserved. Powered by doit.system / XHTML Valid
Doit system
Regreen Studio