Archiwum newsów

 

Już za kilka dni Barbórka Warszawska

Zespół Rajdowy TINT w składzie Krzysztof Schenk / Maciej Handwerker wystartuje w najbliższą sobotę w 49. Rajdzie Barbórki Warszawskiej. Jest to rajd, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Załoga pojawi się na starcie w znanym z dotychczasowych startów Peugeot 206 XS w klasie 1.
K.S.: "- Rajd Barbórki Warszawskiej jest dla mnie zakończeniem wspaniałego sezonu startów w Rajdowym Pucharze Polski i... Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Za mną wiele kilometrów w rajdówce, z każdego z nich staram się wyciągać wnioski i jeździć co raz szybciej. Przed nami przerwa noworoczna, którą mamy zamiar wykorzystać na intensywne treningi na luźnych i śliskich nawierzchniach w ramach przygotowań do pierwszego sezonu w RSMP."
M.H.: "- Może to trochę zaskakujące, ale ten start jest dla mnie debiutem w "barbórce warszawskiej" po ośmiu sezonach startów w rajdach samochodowych. Wiem, że mimo malej liczby kilometrów jest to rajd wymagający od pilotów maksymalnej koncentracji i sprawnego nawigowania po zatłoczonej Warszawie. Spełnia się moje kolejne rajdowe marzenie o hopie na mostku na Bemowie. Zapraszam serdecznie wszystkich kibiców do Warszawy i gorącego dopingu!"Występ w 57. Rajdzie Wisły
Zespół TINT Rally w składzie Krzysztof Schenk / Maciej Handwerker wystartuje w najbliższą sobotę w Rajdzie Wisły rozgrywanym w okolicach Jastrzębia Zdroju. Załoga walczyć będzie w klasie A6 rajdowym Peugeot 206.
K.S. „- W ubiegły weekend startowałem treningowo w GSMP Załuż i jestem gotowy do powrotu na odcinki specjalne. Rajd zapowiada się bardzo ciekawie. Łączniki szutrowe, partie wąskie ...i kręte oraz szerokie i szybkie, a to wszystko przejeżdżane trzy razy. Mamy nadzieję, że nasz jazda będzie cieszyła kibiców, których serdecznie zapraszamy do kibicowania!”
M.H. „To mój trzeci start w Rajdzie Wisły i trzeci raz po innych odcinkach. W tym sezonie Krzysiek zrobił niesamowite postępy w jeździe, jego praca za kierownicą przynosi efekty i mam nadzieję, że pokażemy to na tym rajdzie. Stanowimy bardzo zgrany duet, cieszymy się każdym kilometrem OeSowym i każdą chwilą spędzoną w rajdówce, i to jest dla nas najważniejsze.”Wyścigi Górskie
W najbliższy weekend wystartuję w 3 i 4 Rundzie GSMP w Limanowej jest to najdłuższa trasa wyścigowa w Polsce, w tym roku jednocześnie jest Rundą Pucharu Strefy Centralnej Europy. Zapraszam do kibicowania nr 69 będzie się działo. Organizacyjnie najlepsze zawody w jakich startowałem !


Sesja zdjęciowa Tint Rally part two
- zapraszamy... więcej »

 

Załoga Schenk / Handwerker przed Rajdem Mazowieckim
W najbliższą sobotę 14 maja kolejna runda Rajdowego Pucharu Polski - nowy Rajd Mazowiecki, który w tym roku przeniesiony został do Kozienic. Na bogatej liście zgłoszeń w klasie A6 znalazło się aż 18 załóg, wśród nich Krzysztof Schenk z Maciejem Handwerkerkerem w Peugeocie 206 XS. Załogi rywalizować będą na pięciu różnych odcinkach specjalnych, z czego cztery przejeżdżane będą dwukrotnie.
K.S. "- Na Rajdzie Świdnickim mieliśmy problemy z trakcją. Szpera była tak mocna, że zamiast koncentrować się na szybkiej jeździe walczyłem o utrzymanie samochodu na drodze, a nierówna nawierzchnia połączona z dużą ilością syfu tego nie ułatwiała. Szpera została naprawiona i w Korczynie auto spisywało się świetnie, więc na mazowieckim będzie mi pomagać, a nie przeszkadzać w szybszej jeździe."
M.H. "- To mój czwarty start w tym rajdzie i bardzo się cieszę ze zmiany lokalizacji bazy rajdu i nowych odcinków specjalnych. Organizacja zawsze stoi tu na wysokim poziomie dlatego zapowiada się na prawdę fajny rajd. Myślę, że przy takiej ilości załóg w klasie znalezienie się gdzieś w połowie stawki byłoby dobrym wynikiem. Zmiana opisu, na którą zdecydował się Krzysiek przynosi rezultaty i wierzę, że w połączeniu z dobrze prowadzącym się samochodem pozwoli nam szybko i pewnie przemieszczać się po tych nowych oesach i bezpiecznie dotrzeć do mety rajdu."Zespół Tint Rally Schenk/Handwerker przed Rajdem Świdnickim

Dla większości załóg Rajd Świdnicki będzie początkiem sezonu rajdowego 2011. Nie inaczej jest w przypadku tarnowskiego kierowcy Krzysztofa Schenka, który rozpocznie swój drugi sezon Rajdowego Pucharu Polski w Peugeot 206 XS, którym startował w ubiegłym roku.

K.S. "- Mimo, że przerwę między sezonami wykorzystałem na intensywne treningi to i tak mam głód jazdy i nie mogę się doczekać startu do pierwszego odcinka Rajdu Świdnickiego. Zdaję sobie sprawę, że moją rajdówką nie ma szans na nawiązanie walki z Citroenami C2R2 i walka o podium będzie raczej niemożliwa. Dostrzegam jednak ogromny potencjał "pucharówki" Peugeota i uważam, że można z niej dużo więcej wycisnąć dlatego każdą chwilę wykorzystuje na naukę, która mam nadzieję, zaprocentuje w czasie kolejnych startów."
M.H. "- Rajd Świdnicki to mój ulubiony rajd. Szybkie, trudne i podbijające odcinki w Górach Sowich to kwintesencja polskich asfaltów. Cieszę się z zaproszenia jakie dostałem od Krzyśka na prawy fotel. Po roku przerwy we wspólnych startach będę w stanie ocenić postępy i doświadczenie jakie zdobył do tej pory. Rok temu współpraca układał się wzorowo i jestem przekonany, że będziemy się cieszyć każdym kilometrem oesowym niezależnie od wyniku."


Prezentacja Tint Rally przed sezonem 2011 part one - zapraszamy... więcej »

 
WOŚP Maków Podhalański
Po raz trzeci portal RajdowyPuchar.pl organizuje w Makowie Podhalańskim Rajdową Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dokładnie 9 stycznia 2011 roku, przy współpracy z Automobilklubem Południowym oraz Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Makowie Podhalańskim postaramy się pobić zeszłoroczny rekord ...więcej »
relacja z imprezy


Start w Rajdzie Barbórki

Zwieńczeniem sezonu rajdowego 2010 będzie start załogi Tint Rally Krzysztof Schenk - Adam Grzelka w 48. Rajdzie Barbórki, który odbędzie się 4 grudnia w Warszawie... więcej »

 

XIII oraz IV Runda GSMP

W ostatni weekend września rozegrane zostaną w Załużu zawody zaliczane do Pucharu FIA Strefy Europy Centralnej w Wyścigach Górskich, w których wystartuje zawodnik Tint Rally Krzysztof Schenk. Będzie to wspaniała okazja do treningu przed październikową podwójną eliminacją RPP - Rajdem Dolnośląskim.

 

25. Rajd Karkonoski - Dark Dog

W dniach 27-28 sierpnia załoga Krzysztof Schenk - Adam Grzelka wystartuje w 25. Rajdzie Karkonoskim Dark Dog - jest to 7. runda RPP. Rajd składa się z 9 odcinków specjalnych i przebiega na trudnych trasach wokół Jeleniej Góry... więcej »

 

Po krótkim urlopie czas na kolejne zawody

W malowniczej miejscowości Banovce na Słowacji w dniach 30 lipca - 1 sierpnia 2010 odbędzie się 9. i 10. runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Trasa o długości 3700 m jest trudna i bardzo wymagająca - w końcu te zawody są również zaliczane do Mistrzostw Europy Strefy Centralnej. Krzysiek wystartuje Peugeotem 206 XS w klasie A-1600.

 

 

Debiut w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

W dniach 9-11 lipca  Krzysztof Schenk wystartuje Peugeotem 206 XS w klasie A-1600 w 7. i 8. rundzie GSMP w Limanowej, aby zdobywać kolejne doświadczenia w sporcie samochodowym. Chodzi przede wszystkim o doskonalenie toru jazdy oraz poznanie możliwości samochodu na szybkich trasach wyścigowych różniących się tak bardzo od odcinków specjalnych w Rajdowym Pucharze Polski.

 

 

V SuperOES Tor Kielce 22 maja 2010

Piękną majową pogodą przywitał zawodników V rundy SuperOES Tor w Kielcach. Krzysztof Schenk wystartował Peugeotem 206 XS, aby przede wszystkim przetestować nowe zawieszenie oraz ogólne ustawienia samochodu przed zbliżającymi się kolejnymi imprezami GSMP oraz RPP.

film z imprezyonboard

 

Krzysztof Schenk /Oktawian Sokołowski przed Rajdem Świdnickim

W dniach 23 - 25 kwietnia ruszy 2. Runda Rajdowego Pucharu Polski – 4. Rajd Świdnicki. Załoga w składzie Krzysztof Schenk / Oktawian Sokołowski będzie reprezentowała barwy Tint Rally w Peugeocie 206 XS w klasie A6. Rajd Świdnicki, rozgrywany w tym roku również jako I Eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, to klasyk wśród polskich rajdów samochodowych. Wytrawni kibice znajdą tutaj legendarne fragmenty takie jak odcinek Ludwikowice zakończony spadaniem do Kamionek, czy też Rościszów zakończony w Walimiu.

 

 

Udany debiut w I rundzie RPP

Zakończyła się I runda Rajdowego Pucharu Polski organizowana przez Automobilklub Polski. Załoga Tint Rally Krzysztof Schenk / Maciej Handwerker ukończyła rajd na 6. miejscu w klasie A6 oraz na 34. miejscu w klasyfikacji generalnej, zdobywając cenne punkty do klasyfikacji RPP oraz do licencji R. Na osiągnięty wynik miało wpływ wiele czynników, a przede wszystkim rady doświadczonego pilota Macieja Handwerkera. Dziękujemy również naszym sponsorom za wsparcie finansowe, a mechanikom za włożoną pracę w przygotowanie samochodu.

Przed nami I runda Rajdowego Pucharu Polski

W dniach 19-21 marca 2010 oczy miłośników rajdów samochodowych zwrócone będą na 8. Rajd Mazowiecki - I rundę Rajdowego Pucharu Polski. Trasa rajdu liczy około 200 kilometrów, z czego 60 km stanowią odcinki specjalne, warto wspomnieć, że prowadzi ona tylko po asfalcie i nie ma żadnych szutrowych łączników. I runda RPP wśród zawodników uchodzi za jedną z trudniejszych - nic dziwnego, gdyż i w tym roku trasa rajdu będzie wymagać od nich sporych umiejętności technicznych oraz niemałej odwagi. Wśród zgłoszonych załóg pojawi się nowy zespół rajdowy Tint Rally w Peugeocie 206 XS. Za kierownicą zasiądzie tarnowski kierowca Krzysztof Schenk, a pilotował go będzie doświadczony zawodnik z Krakowa Maciek Handwerker.

SuperOes Kielce 23 stycznia 2010

W wyjątkowo trudnych zimowych warunkach została rozegrana 1 eliminacja Kryterium Toru Kielce. Krzysztof Schenk zajął 3. miejsce w klasie 3 oraz 39. miejsce w klasyfikacji generalnej SuperOESu zostawiając w tyle wiele mocniejszych aut. Zobacz pełne wyniki w klasach i klasyfikacji generalnej. Zdjęcia i onboard z imprezy do obejrzenia na naszej stronie.

© -2021 tint.pl. All right reserved. Powered by doit.system / XHTML Valid
Doit system
Regreen Studio
Oferujemy również możliwość szkoleń opartych na ćwiczeniach o wyższym stopniu trudności oraz z elementami jazdy sportowej. Szkolenia przeznaczone są dla wszystkich kierowców chcących nauczyć się jeździć bezpiecznie i technicznie. Nieważne jak długo masz prawo jazdy, takie szkolenie jest bardzo przydatne.