Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Europy FIA CEZ 2014

 

1. Wechselland Rallye Austria 2-3 maja 2014

Krzysztof Schenk i Maciej Handwerker długi weekend majowy spędzili w Austrii
debiutując w Hondzie Civic w Wechselland Rallye zaliczanym do FIA­CEZ. Załoga
szybko zaczęła wykorzystywać atuty nowego samochodu i rajd zakończyła na trzecim
miejscu w klasie 4 (do 2000ccm). Rajd w klasyfikacji generalnej wygrała załoga
Baumschlager/Zeltner w Skodzie Fabia S2000. Oto co powiedzieli po rajdzie:
Krzysztof Schenk: „Jestem bardzo zadowolony po pierwszym starcie w Austrii nowym
samochodem, Honda prowadzi się rewelacyjnie, jest szybka i stabilna. Pierwsze kilometry
wymagały niewielkiego oswojenia się z autem, jego gabarytami i osiągami. Z kazdym kilometrem
jechało się coraz pewniej i szybciej. 3 miejsce w swojej klasie, które zajęliśmy w tym rajdzie
bardzo mnie podbudowało, jest to dobra baza do sukcesów w kolejnych rundach FIA­CEZ”
Maciej Handwerker: "Nie spodziewaliśmy się, że w pierwszym starcie Honda staniemy na
podium. Jechało się bardzo dobrze chociaż na pewno brakowało na trasie polskich kibiców. Jednak
zestawienie nazwisk Schenk/Handwerker powodowało, że wszyscy kibicowali nam "jak swoim" i
czuliśmy się świetnie. Przed nami Rajd Agrotec w Czechach, na którym od pierwszych
kilometrów będziemy chcieli jechać jeszcze szybciej i walczyć o podium w swojej klasie."

 

 onboard 1 onboard 2 onboard 3foto

 

2. Hustopece Rally Czechy 20-21 czerwca 2014

W ostatni weekend w Czechach odbyła się kolejna runda rajdowych mistrzostw Europy centralnej FIA-CEZ. W klasie RC4 startowała polska załoga Krzysztof Schenk z pilotem Maciejem Handwerkerem. Oto co powiedzieli na mecie rajdu:
Krzysztof Schenk  "Jestem pod wrażeniem zarówno odcinków jak i konkurencji. Wszystkie rajdówki w naszej klasie były mocne, a kierowcy jechali bardzo równo i praktycznie od pierwszego odcinka każdy znał swoje miejsce w szeregu. Zajęliśmy piąte miejsce, ale tempo było wielce zadowalające. Traciliśmy do Trojaka w podobnej Hondzie tylko 0,5s na kilometr, a miał lepiej zestopniowaną skrzynię biegów i dużo większe doświadczenie w Hondzie. Zrobiliśmy dobry opis mimo jedynie dwóch przejazdów zapoznawczych. Popracowaliśmy z Maćkiem nad poprawieniem toru jazdy przed rajdem i to był klucz do dużego postępu."
Maciej Handwerker "- Był to mój czwarty rajd w Czechach i muszę przyznać, że Agrotec Rally ma równie atrakcyjne odcinki co pozostałe eliminacje mistrzostw tego kraju. Fantastyczny klimat i rewelacyjna organizacja. Muszę podkreślić profesjonalizm organizatorów, którzy dzień przed rajdem zostali zmuszeni do znacznej zmiany trasy rajdu i poradzili sobie z tym fantastycznie. Jestem bardzo zadowolony z dodatkowych świateł dostarczonych nam przez firmę LedLer. Technologia led rewelacyjnie sprawdza się w rajdach i pozwala jechać w nocy tak samo szybko i pewnie jak w ciągu dnia."
Załoga Zespołu rajdowego TINT zajęła piąte miejsce w klasie 8. i trzydzieste w klasyfikacji generalnej. Kolejny start to domowy Rajd Rzeszowski w dniach 8-9 sierpnia.

 

 onboard 1onboard 2onboard 3onboard 4onboard 5foto

 

3. Rajd Rzeszowski Polska 7-9 sierpnia 2014

Zespół Rajdowy TINT zaliczył udany powrót na krajowe odcinki specjalne. W 23. edycji Rajdu Rzeszowskiego Krzysztof Schenk i Maciej Handwerker zajęli trzecie miejsce w klasie 8. oraz 22. w klasyfikacji generalnej RSMP.
Krzysztof Schenk: "Odcinki Rajdu Rzeszowskiego nigdy nie należały do łatwych. Tak też było i w tym roku. Słynna Lubenia zaskoczyła wielu, a nowe odcinki zebrały spore żniwo. Dla mnie rajd był udany, nie obyło się bez drobnych problemów z doborem opon przez dynamiczną pogodę w pierwszy dzień oraz zawieszeniem w drugi dzień. Najważniejsze, że udało się dowieźć do mety 3. miejsce w klasie utrzymując bezpieczną przewagę nad kolejną załogą już od pierwszego oesu."
Maciej Handwerker: "Cieszę się, że Rajd Rzeszowski stanowi rundę FIA-CEZ. Mieliśmy okazję sprawdzić się na krajowym podwórku. Nowe odcinki bardzo zmieniły charakter rajdu i dla mnie Rajd Rzeszowski bardzo zbliżył się charakterystyką do Rajdu Krakowskiego. Odcinki są bardzo wymagające i  Rajd Rzeszowski z powodzeniem mógłby stanowić rundę ERC, czego życzę organizatorom."

 

onboard 1onboard 2 ◦ onboard 3 film 1film 2

 

4. Rally Košice Słowacja 5-7 września 2014

Jedyni reprezentanci naszego kraju w 40. Rajdzie Koszyc, załoga Krzysztof Schenk i Maciej Handwerker, wrócili do kraju w doskonałych nastrojach. Zajęli drugie miejsce w klasie 8. i czterdzieste czwarte w klasyfikacji łącznej Mistrzostw Słowacji i Węgier. Oto co powiedzieli na mecie:
Krzysztof Schenk: "Mamy ogromną satysfakcję ze startu na Słowacji. Zmiany, które wprowadziliśmy w opisie okazały się kluczowe. Jechaliśmy dużo szybciej niż w Rzeszowie, ale widzimy jeszcze rezerwy, które możemy wykorzystać. Była mocna walka w klasie, a czasy uzyskiwane przez kolejne załogi były raz lepsze, a raz gorsze od naszych w zależności od charakterystyki odcinka. Po przejechaniu Hondą kilku rajdów właśnie przyszedł moment na dalszą modernizację sprzętu, aby podczas kolejnych startów móc walczyć o wygraną w klasie. Podsumowując rozwijamy się jako załoga i idziemy w dobrym kierunku."
Maciej Handwerker: "Ogólnie Rajd Koszyc oceniam pozytywnie. Oesy są dość ciekawe i zróżnicowane. Muszę pochwalić jak zwykle bardzo serdeczne przyjęcie nas przez zawodników słowackich i węgierskich! Potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę na rajdzie."

Kolejny start Zespołu Rajdowego TINT już 17-19 października w węgierskim 48. Mecsek Rallye!

.
 
 
W mikołajkowy weekend nie brakowało rajdowych emocji. W stolicy odbyła się 52. edycja Barbórki Warszawskiej, w której startowali najlepsi kierowcy rajdowi i wyścigowi. Rajd wygrała załoga Kajetanowicz/Baran, a Karowa padła łupem Tomka Kuchara i Daniela Dymurskiego. Dla załogi Schenk/Handwerker odcinki specjalne były uwieńczeniem udanego sezonu 2014.
Krzysztof Schenk: "Pomimo zajęcia 13 miejsca w swojej klasie rajd zaliczam do udanych. Od ostatniego startu mocno zmodyfikowałem auto, został też odpowiednio wystrojony komputer. Zwiększona moc silnika w tych trudnych warunkach raczej mi przeszkadzała i nie byłem jej w stanie wykorzystać. Start w tegorocznej Barbórce to były przede wszystkim szczytne cele. Promowaliśmy dwuletni "Kalendarz bez barier" wydany z okazji 10-cio lecia działalności Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro, a także dedykowaliśmy nasz występ w Warszawie pamięci Piotra Radonia, który urodził się z amelią totalna tzn. bez rąk i nóg, pomimo tego uczył się i studiował starał się normalnie żyć - miał się z nami spotkać właśnie podczas tego rajdu, ale odszedł końcem października tego roku.
Maciej Handwerker: "Na koniec sezonu chciałbym podziękować kierowcy za fantastyczne rajdy za granicą i możliwość sprawdzenia się w nowej Hondzie. Myślę, że sprostaliśmy zadaniu i pod koniec sezonu w pełni korzystaliśmy już z tego wspaniałego samochodu. Dziękuję naszym mechanikom - Darkowi i Dominikowi za profesjonalną obsługę oraz kibicom za mocny doping przez cały rok."
.
.

 

 

Patronat medialny

 

 

Sponsorzy

 

 

 

 www.warta-tarnow.pl

www.hestia-tarnow.pl

 

 Partnerzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© -2021 tint.pl. All right reserved. Powered by doit.system / XHTML Valid
Doit system
Regreen Studio
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Europy FIA CEZ 2014, Wechselland Rallye Austria, Hustopece Rally Czechy, Rajd Rzeszowski, Rally Košice Słowacja, Rajd Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów,