Niederösterreichische Rallye Trophy

Austrian Rallye Challenge

Österreichischer Rallye Cup

1. Schneerosen Rallye 4-5 Marca 2016

W najbliższy weekend wystartuje rajdowy sezon w Austrii. Do Schneerosen Rallye rozgrywanym 5 marca, zgłosiło się 65 załóg z Austrii, Czech, Węgier i Szwecji oraz jedna z Polski - Krzysztof Schenk i Maciej Handwerker w Hondzie Civic Type-R. Baza rajdu została zlokalizowana w miasteczku Raabs an der Thaya w północnej Austrii. Załogi rywalizować będą na 9 odcinkach specjalnych o łącznej długiści 100km. Schneerosen Rallye stanowi pierwszą eliminację Niederösterreichische Rallye Trophy, Austrian Rallye Challenge oraz Österreichischer Rallye Cup. Po tym rajdzie mamy 2 miejsce w Österreichischer Rallye Cup, 4 miejsce w klasie 4 w Austrian Rallye Challenge.


wyniki po 1 rundzie  film 1  film 2


2. Braustadt Burg Rallye Zwettl 13-14 Maja 2016

Krzysztof Schenk i Maciej Handwerker - pilot rajdowy wygrali klasę 4. w drugiej eliminacji Niederosterreich Rally Trophy - rajdzie 2. Int Braustadt-Burg Rallye Zwettl. W sobotni poranek, na starcie w Zwettl wystartowały 52 załogi, z których do mety dotarło jedynie 38. Jedyna polska załoga - Zespół Rajdowy Tint został sklasyfikowany na 23. miejscu w klasyfikacji generalnej i 1. w klasie czwartej, po pasjonującym pojedynku z austriacką załogą Alois Winklehner z pilotką Bianca Marina Stampfl w Peugeocie 206 RC.


Oto co mieli do powiedzenia po rajdzie: "Przed rajdem spędziliśmy sporo czasu na treningach i wiedzieliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani i możemy walczyć o zwycięstwo. Pierwszy, bardzo zdradliwy odcinek, pojechaliśmy zachowawczo i straciliśmy do naszych konkurentów kilkanaście sekund. Potem warunki się nieco poprawiły i mocno przyspieszyliśmy wygrywając kolejne oesy. Na ostatniej strefie serwisowej zaczęło lać i wszyscy rzucili się do zmiany opon. My jednak przeanalizowaliśmy na zimno sytuację pogodową i bazując na naszym doświadczeniu zdecydowaliśmy się zostać na slickach. Już kilka kilometrów za strefą serwisową było sucho, co potwierdziło słuszność naszej decyzji. Ostatecznie rajd wygraliśmy z przewagą 23,5 sekund."

film onboard

3. Agrotec Rally Hustopeče 17-18 Czerwca 2016

Tego rajdu nie możemy zaliczyć do udanych. Na 3 odcinku specjalnym rozgrywanym w nocy wypadliśmy poza drogę i uszkodziliśmy samochód na przydrożnym drzewie. Niestety nie byliśmy w stanie samodzielnie wrócić na drogę, a uszkodzenia auta nie pozwalały na kontunuację rajdu. W chwili opuszczenia drogi zajmowaliśmy 2 miejsce w swojej klasie. Szkoda, że tak dobry wynik został zaprzepaszczony przez drobny błąd. Na szczęście uszkodzenia samochodu okazały się nie tak duże jak początkowo myślelismy, więc naprawiamy auto i niebawem stajemy na starcie w kolejnych zawodach!

onboard 1  onboard 2

4. Wyścig Górski Prządki 24-25 Września 2016

Od ostatniego startu w GSMP minęło 2 lata. Chcemy zobaczyć jaki jest postęp w torze jazdy oraz jak wypadniemy czasowo w porównaniu do bardzo szybkich zawodników w klasie N-2000.

Trening udany jest 3 miejsce w klasie. Dobra prognoza przed zawodami w Austrii.

relacja onboard foto

5. Herbst Rallye 7-8 października 2016

W ostatniej rundzie Austrian Rallye Challenge zajęliśmy 4 miejsce w klasie 4. Zapowiadał sie dobry wynik, gdyż byliśmy dobrze przygotowani do tego startu, niestety pęknięcie łapy mocowania skrzyni biegów na 1 Os kosztowało nas spadek o 2 miejsca. Teraz przed nami pierwszy start Hondą na nawierzchni szutrowej!

relacja onboard

6. Lausitz Rallye 27-29 Października 2016

99 załóg - osiem z Polski - zgłosiło się na 19. Internationale ADMV Lausitz Rallye
rundę FIA Central Rally Trophy, FIA European Rally Trophy, ADMV Rallye Meisterschaft,
HD Schotter Cup, Sächsische Rallye Meisterschaft i ADMV Trabant Rallye Cup.
Baza rajdu znajdowała się w Boxbergu, a w piątek i sobotę zawodnicy walczyli na 13 oesach, mierzących łącznie 182 km. Nawierzchnia to w 75 procentach szuter, w 25 % asfalt. Po dwóch dniach zmagań Krzysztof Schenk i Przemysław Lipiński wygrali klasę RC3 w European Rally Trophy. Jest to duzy sukces, biorac pod uwagę pierwszy start Honda na takiej nawierzchni.

info prasowe onboard

7. Rajd Barbórka 10 Grudnia 2016

Z numerem 52 wystartuje po raz pierwszy załoga SCHENK/WIŚNIEWSKI w Hondzie Civic.
Krzysztof Schenk: W rajdzie Barbórki Warszawskiej po raz ostatni startowałem w 2014 roku. W ciągu 2 lat skupiłem się tylko na rajdach zagranicznych, chcąc zdobywać nowe doświadczenia, a od połowy tego sezonu startowałem z nowym pilotem Przemkiem Lipińskim także w rajdach szutrowych. Z Michałem znam się już 5 lat, a pomysł wspólnego startu w Warszawie zrodził się podczas naszego spotkania na tegorocznym Rajdzie Rzeszowskim.
Michał Wiśniewski: Od kiedy moja żona zaraziła mnie rajdami w 2010 roku postanowiłem skorzystać z tej miłej atmosfery i odtąd corocznie opłacam składkę w PZM aby być zawsze gotowym do startu.Wprawdzie głównie startuję w Cross Country ale tylko raz nie było mnie na kultowej Barbórce. Ze względu na moje główne zajęcie czyli muzykę nie jestem w stanie zdecydować się na cały sezon więc prostytuuje się rajdowo z wieloma ciekawymi kierowcami. Od Marka Karczewskiego, przez Andrzeja Wodzińskiego po Zbyszka Gabrysia czy Tomka Porębskiego aż po niezapomniane Rzeszowskie w Polonezie z Pawłem Hoffmanem. W tym sezonie udało nam się z Grześkiem Ostaszewskim w Iveco OSA stanąć na podium Breslau 2016. Cieszę się, że mogę startować z Krzyśkiem i mam nadzieję, że bezpiecznie i widowiskowo dojedziemy na Karową.

 

Klasyfikacja roczna Rallyecup der OSK 2016

 

 

 

Patronat medialny

 

Sponsorzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 Partnerzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© -2021 tint.pl. All right reserved. Powered by doit.system / XHTML Valid
Doit system
Regreen Studio
Niederösterreichische Rallye Trophy, Austrian Rallye Challenge, Österreichischer Rallye Cup, Schneerosen Rallye, Braustadt Burg Rallye Zwettl, Agrotec Rally Hustopeče, Wyścig Górski Prządki, Herbst Rallye, Lausitz Rallye, Rajd Barbórka, Michał Wiśniewski, Rallyecup der OSK, Internationale ADMV Lausitz Rallye rundę FIA Central Rally Trophy, FIA European Rally Trophy, ADMV Rallye Meisterschaft, HD Schotter Cup, Sächsische Rallye Meisterschaft i ADMV Trabant Rallye Cup