Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

Od maja do września – pięć emocjonujących miesięcy z GSMP 2018. FIA IHCC (FIA International Hill Climb Cup), FIA HHCC (FIA Historic Hill Climb Championship), FIA CEZ (FIA Central European Zone), FIA CEZ Historic, GSMP (Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski), Slovak Hill Climb Championship, Historic Slovak Hill Climb Championship: te wchodzące w skład wyścigu klasyfikacje rozpoczną tegoroczny sezon wyścigów górskich w Polsce.

 

1. Bieszczadzki Wyścig Górski 11-13 maja 2018

W Sanoku pojawiło się 107 kierowców.Na liście zgłoszeń znalazło się 111 kierowców z 7 krajów europejskich. Stało się tak za przyczyną prowadzonych podczas imprezy klasyfikacji międzynarodowych ( FIA IHCC i FIA CEZ) i krajowych ( mistrzostwa Polski Słowacji). Pojawiły się także klasyfikacje aut historycznych. Po raz 10 wyścig w Załużu jest także eliminacją słowackiego czempionatu. Mocno obstawiona jak na początek sezonu klasa A-2000 zapowiadała zacięta walkę między zawodnikami. Tutaj w wyścigach górskich te różnice czasowe sa naprawdę niewielkie, w dwóch sekundach potrafi uplasowac się kilku zawodników, niestety tym razem niewiele nam zabrakło do podium w klasie, ale trasa kolejnego wyścigu w czerwcu na Magurze jest bardziej techniczna i wymagająca i tam właśnie bedziemy walczyć o podium.

Onboard z podjazdu wyścigowego

Galeria

Instagram - bądź z nami na bieżąco

 

2. Wyścig Górski Magura Małastowska 15-17 czerwca 2018

Kolejny wyścigowy weekend za nami. Piękna pogoda, wspaniała górska trasa, tysiące kibiców z Polski i zagranicy tak wygladały zmagania w 3 i 4 rundzie GSMP Magura Małastowska. Kolejne zawody ukończone na 4 miejscu w klasie, niestety mocno obsadzona klasa A-2000 nie pozwoliła wbic się na podium. Najważniejsze są jednak ukończone zawody bez żadnych przygód i kolejne doświadczenia, tutaj w wyścigach górskich  różnice między zawodnikami sa naprawdę niewielkie, czasami są to setne sekundy, które decydują o zajętym miejscu. Niezwykle cenne sa także punkty w grupie A, które sumując się mogą dac dobry wynik na koniec sezonu. Kolejne 5 i 6 Runda to zawody rozgrywane w Limanowej na najdłuższej trasie wyścigowej w Polsce, stanowia one jednocześnie rundę EHCC

Start  foto

3. Wyścig Górski Limanowa 27-29 Lipca 2018

Zawody odbyły się przy słonecznej pogodzie, choć ciemne chmury długo krążyły nad trasą wyścigu, szczególnie w niedzielę. Limanowa to najdłuższa i najlepiej przygotowana trasa GSMP i EHC.

#tintpl #tintat #69tablic #twojateneryfa #lawetamobilna #misiowestudio

#tintcarspl #reedyfotobudka #pracownikUA #frassesbar #wadasopony #waltschat

#wawrzon #witospol

 

 

Patronat medialny

 

Sponsorzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 Partnerzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© -2021 tint.pl. All right reserved. Powered by doit.system / XHTML Valid
Doit system
Regreen Studio